umitajans55 1 Takipçi | 0 Takip
Kategorilerim

Haber

Kategori Adı Giriniz

Sağlık

Eğitim

Spor

Diğer İçeriklerim (310)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (1)

Milasta cinayet

2007-04-07 15:24:00

 

 

ÖLÜM MAKİNASI DÖRDÜNCÜ CİNAYETİNİ İŞLEDİ

 

HURDACI’NIN KATİLİ , HURDACI ÇIKTI

 

 

Milas ilçesinde geçimini hurda toplayarak sağlayan 52 yaşındaki Zülfi Kankoç’un katil zanlısı olarak yakalanan T.Ş. adliyeye sevk edildi.

 

 

            Ümit KESKİN – Milas/Muğla

 

            Muğla ili, Milas ilçesi, Güç-San Sanayi Sitesi önünde meydana gelen korkunç cinayetin ardından çalışmalarına başlayan Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, hurdacının boğazını keserek öldüren şahsı kısa sürede yakaladı.

            Milas ilçesinde tek başına yaşayan ve geçimi hurdacılık yaparak  sağlayan 1955 Sivas doğumlu Zülfü Kankoç’un katil zanlısı olarak en son yanında bulunan T.Ş. polis tarafından gözaltına alındı

  Cinayet zanlısı olarak gözaltına alınan T.Ş., Milas ilçe emniyet müdürlüğünde vermiş olduğu  ilk ifadesinde, hurda topladığı sırada Zülfü Kankoç’a rastladığını, akşam birlikte içki içtiklerini ve içki içtikten sonra Zülfü Kankoç’un kendisine sarkıntılık ettiğini, yaşanan olaylar yüzünden de tartıştıklarını, bunun üzerine maktulü bıçaklayarak ve başına taşla vurarak öldürdüğünü ifade etti.

Milas ilçe emniyet  müdürlüğünde sorgulamasının tamamlanmasının ardında T.Ş. adliye sevk edildi. Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifadesinin alınmasının ardından tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edilen 1968 Köyceğiz doğumlu Tayfun Şahin tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Katil zanlısı T.Ş.nin daha önceden de Muğla’da iki kişiyi,  Manisa Akıl Hastanesi’nde yattığı sırada da bir kişiyi öldürdüğü belirlendi.

  Katil makinesi haline gelen Tayfun Şahin tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

326
0
0
Yorum Yaz